1) Nikdy nenechávejte diskety v počítači. Informace mohou z diskety vyprchat a způsobit korozi vnitřních částí počítače. Raději je vždy vyndejte, pečlivě srolujte a uschovejte v držáku na psací pera.
2) Diskety čištěte vždy jednou týdně mokrým hadříkem a jednou týdně je navoskujte. Kovové mikroskopické částečky je možno odstranit magnetem, kterým přejedete po povrchu diskety. Pokud se vám ani takto nepovede disketu vyčistit, zkuste ji umýt vlažnou vodou a mýdlem, popřípadě pískovým práškem. Při voskování dbejte na to aby byl povrch diskety dokonale hladký, podstatně tak urychlíte disketovou mechaniku.
3) Diskety překládejte pouze v případě, že se do jednotky nevejdou. Pokud opravdu máte pouze velkou disketu a malou jednotku, disketu ohněte tak, aby se do počítače vešla.
4) Nikdy nevsunujte disketu do počítače vzhůru nohama, data by mohla vypadnout a poškodit mechaniku.
5) Diskety není možné zálohovat tak, že je okopírujete na xeroxu. Jestliže potřebujete vytvořit záložní kopie, prostě vsuňte do disketové jednotky diskety dvě. Kdykoliv pak budete zálohovat dokument, jeho obsah se zapíše na obě vložené diskety.
6) Jestliže je disketa plná, a vy přesto potřebujete více úložné paměti, pomoc je snadná. S disketou několikrát silně zatřepejte, čímž se data srazí dohromady a uvolní se místo. Odborníci tento proces nazývají "data compression". Nesmíte ovšem zapomenout přelepit všechny otvory na obalu diskety neprodyšnou lepící páskou, abyste předešli ztrátě dat.
7) Diskety mohou být v případě nejvyšší potřeby používány jako pivní tácky.